41-705 Ruda Śląska

ul. Plebiscytowa 9

przedszkole@mp31.pl

Regulamin Porządkowy Miejskiego Przedszkola nr 31 w Rudzie Śląskiej

1.Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-16:00.
2.Rodzice zobowiązani są do przyprowadzenia dzieci do godz. 8:00 i odbierania od godz. 13:00 do 16:00. Godziny przyprowadzania i odbierania dzieci powinny być zgodne z zawartą umową. Należy czytelnie wpisywać godzinę przyprowadzenia i odbioru dziecka na listach znajdujących się w szatni. Prosimy o przestrzeganie w/w godzin.
3. Dzieci z przedszkola mogą odbierać wyłącznie osoby pełnoletnie: rodzice, prawni opiekunowie, osoby upoważnione na piśmie. Dzieci nie będą wydawane osobom nietrzeźwym.
4. Spóźnienie dziecka do przedszkola oraz opóźnienie związane z odbiorem dziecka należy zgłosić telefonicznie.
5. Nie odebranie dziecka do godziny 16:00, przy jednoczesnym braku kontaktu z rodzicami, osobami upoważnionymi, skutkuje zawiadomieniem właściwych organów policji.
6.Do przedszkola nie wolno przyprowadzać dzieci chorych. W uzasadnionych przypadkach nauczycielki mogą żądać przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia dziecka.
W przypadku choroby zakaźnej, zatrucia pokarmowego dziecka, rodzice zobowiązani
są do niezwłocznego zawiadomienia nauczyciela prowadzącego grupę lub dyrektora przedszkola.
7.Rodzice zobowiązani są do regularnego uiszczania opłat za żywienie dziecka oraz godziny poza podstawą programową do 10 każdego miesiąca.
8.Wszystkie zmiany związane z pobytem dziecka w przedszkolu powinny być zgłaszane z miesięcznym wyprzedzeniem, w formie pisemnej do dyrektora, w formie ustnej do nauczycieli prowadzących grupę.
9.Wszelkie sprawy dotyczące pracy wychowawczo-dydaktycznej rodzice powinni kierować
w pierwszej kolejności do nauczycieli-wychowawców.
10.Wnioski dotyczące działalności placówki oraz pracy nauczycieli i pozostałego personelu należy kierować w formie pisemnej do dyrektora przedszkola.
11.Dzieci podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice na początku roku szkolnego.
12.Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za zabawki oraz wartościowe przedmioty przynoszone przez dzieci do przedszkola.
13.Rodzice zobowiązani są do niezwłocznego poinformowania nauczycieli o zmianie telefonów kontaktowych, adresu zamieszkania dziecka.
14.Dzieci powinny być stosownie ubrane w zależności od warunków atmosferycznych oraz posiadać ubranie na zmianę. W okresie letnim wszystkie dzieci powinny mieć nakrycia głowy oraz butelki
z wodą. W okresie zimowym: czapki, szaliki, rękawiczki.
15. Rodzice są odpowiedzialni za odebrane dziecko, bawiące się w ogrodzie przedszkolnym.
Regulamin uzgodniony z Radą Pedagogiczną
Ruda Śląska 28.08.2015r.